| EdwardEddy a întrebat:

Daca puteti va rog sa ma ajutati. Nu de mult mi-am cumparat un LG g2 nou care mergea fara reprosuri. Dar acum 2 zile a primit update la android lollipop pe care i l-am facut. Si acum se incinge si cand ascult muzica. Au disparut si multe functii utile si frumoase din el si merge mai greu. Imi vreau vechiul soft inapoi (4.4.2) cum pot face asta? Va rog sa ma ajutati. Dau funda (.P.S. poate afecta asta garantia?)

4 răspunsuri:
| Helper69 a răspuns:

Salut,

Da, e posibil. Dar s-ar putea sa-l brickuiesti daca faci asta. O faci pe riscul tau. O data ce i-ai facut update la o versiune mai noua nu prea ai cum sa dai inapoi tot in mod oficial. Bine, de pus iti pui ROM-ul oficial care il aveai inainte.
Daca ai nevoie de ajutor, contacteaza-ma. E mult de scris si dureaza iar pe langa asta ar fi ok sa te ghidez pas dupa pas.

O zi buna,
-Helper69.

| EdwardEddy explică:

Dar nu vreau sa-mi pierd garantia. Il pot trimite in garantie sa il resofteze ei?

| DIGIT4L a răspuns:

Si eu am Lg G2, i-am facut update la 5.0.2 si merge perfect.Sa iti pui inapoi Androidul pe care il aveai nu prea ai cum, cel mai bine ii dai un reset la setarile din fabrica pentru a-ti merge mai bine.

| Danyel_Floryan_2000 a răspuns:

Salut! Pai in primul rand nu trebuie sa ii dau update pentru ca o sa ti se miste greu si procesurul telefonului este pentru cel vechi si nu pentru cel nou si ti se incinge pentru ca procesorul este foarte solicitat la in nivel mai inalt si consuma mai multa baterie daca nu ma insel ....etc!