| SATIR a întrebat:

De ce telefonul meu (Nokia lumia 630) nu mai face pozele la o claritate asa buna cum facea inainte? ( are camera de 5 MP )
Acum 2 luni (cand l-am cumparat) facea pozele super bine, iar acum le face de parca are camera VGA... Stie cineva ce se intampla?
p.s. asta s-a intamplat c-am dupa ce s-a updatat windows phone-ul. sau ma rog, in intervalul ala de timp.
Funda cine ma poate ajuta!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa tii apasat mai mult timp pe butonul camerei.

Si mai e o chestie care nu e evidenta. Cand atingi cu degetul pe ecran iti face autofocus si iti iese foarte bine. Daca apesi scurt pe butonul camerei am vazut si eu ca ies ridicol de slabe.

| SATIR explică (pentru anonim_4396):

N-are buton de facut poze. trebuie sa aps pe ecran.
iar despre autofocus nu stiu. nu stiu cum sa-l folosesc.
si tu ai acelasi telefon?

| TheTiger a răspuns:

In primul rand, incearca sa stergi obiectivul camerei cu ceva usor, o laveta usoara sau ceva.

Daca nu merge, banuiesc ca are garantie. Daca are du-te ca poate ti-l repara ei.

Daca nu, incearca sa-i dai un Hard Reset la telefon (Uita-te pe google sa vezi cum). ATENTIE! ITI VA STERGE TOT DE PE TELEFON.Nu sunt sigur daca iti va sterge si versiunea windows-ului, dar merita incercat

Daca nici asa nu merge, incearca sa-l duci la un service specializat.Se poate sa fi intrat praf