| NeX a întrebat:

De ceva timp ma gandesc sa-mi achizitionez un telefon cu Android. Tot caut pe net telefoane si variante sunt multe insa nu stiu ce sa aleg pentru ca momentan nu am banii si vreau sa ma organizez in ceea ce priveste bugetul dupa suma de care am nevoie pentru a-mi cumpara telefonul.
Vreau sa-mi dati si mie cateva telefoane panan' 2000 de lei cu un raport calitate-pret foarte bun. Eu personal am 3 tinte, si anume :
- Samsung Galaxy S3 Mini - 1200 lei
- Samsung Galaxy S2 - 1500 lei
- Samsung Galaxy S3 - 2000 lei
Mie greu sa ma decid pe care din astea 3 l-as lua chiar daca un S3 mini nu se compara cu un S3 dar si pretul ma intereseaza. Vreau sa-mi spuneti cateva despre aceste telefoane si daca se poate, sa le comparati pe toate 3 deodata sa-mi dau si eu seama cam care-ar fi mai bun. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Tavy100 a răspuns:

La unele magazine poti sa cumperi telefoane in rate. Daca astepti cateva zile o sa apara in magazinele din Romania Samsung Galaxy S 4, deci S3 se va ieftini.
Daca esti unul din cei care vor sa navigheze pe net cu viteza mare, nu iti lua S3 mini sau S2 pentru ca ele au conectivitate mai slaba ca S3, plus ca S3 are 4G, ceea ce celelalte nu au.
Daca vrei ceva performant (petru multa vreme) cumpara-ti S3.
Daca vrei ceva performant (pentru un an-doi cumpara S2 sau S3 mini ( dar deja sunt depasite de alte telefoane).
Daca vrei ceva doar pentru niste jocuri cumpara S2 ( e mai bun ca S3 mini, dar din cate am auzit va fi la fel de bun ca viitorul S4 mini).

Daca ai nelamuriri mai intreaba. happy

6 răspunsuri:
| Marylol a răspuns:

Dace vrei ceva mare iti recomand Samsung galaxy s3, dar daca vrei cat de cat ceva fain ia-ti Samsung galaxy s3 mini

| Marylol a răspuns (pentru Marylol):

Scuze daca

| NeX explică:

Stii... Conteaza si pretul care-l dai pe el si daca se merita sa dai atat pe el ca peste 1000 de lei inseamna multi bani.

| NeX explică:

Sora mea are un S2 si sunt multumit de ce poate. Mi se pare un telefon reusit si convenabil ca pret. Dupa parerea mea S3-ul nu arata foarte bine, e mult prea usor si e prea mare, astea's dezavantajele lui (cred eu). Bineinteles ca si pentru jocuri il vreau laughing, pasiunea mea, dar vreau in primul rand sa arate bine si dupa performantele pentru ca asa S2 mi se pare foarte bun si mi se pare ca arata si mai bine ca S3.
Asta am sezisat si eu ca de cand a aparut S4, lui S3 i-a scazut pretul considerabil cu cca 500 lei si sunt constient ca o sa mai scada insa nu ma multumeste de loc infatisarea lui, din punctul asta de vedere mi se pare un telefon nereusit.

| Tavy100 a răspuns (pentru NeX):

Adevarat si asta. Dar cum am zis ca S2 e depasit de multe alte telefoane. Pe cand S3 e inca in top.

| Wooo a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1_Uzb1h1l3g

LINK MAGIC >>> http://www.vivasms.ro/h/5f48a30a95

Alatura-te celei mai cool comunitati si primesti promotii targetate si personalizate, discounturi, oferte last minute, invitatii pentru evenimente direct pe telefonul tau mobil!
In plus, castigi bani. Pentru fiecare SMS pe care il primesti de la vivaSMS esti platit. Vrei mai mult? Recomanzi prietenilor tai si esti platit pentru fiecare SMS primit de ei si membrii recomandati de ei.
In acelasi timp si companiile sunt incantate sa trimita oferte care ti se potrivesc perfect si sunt pe gustul tau.
Sa nu uiti totusi de investitii profitabile >>>
https://uinvest.com.ua/? amigosid=32587