| stefan1993ful a întrebat:

Salut ...de curând fratelui meu i s-a stricat telefonul si nu își mai amintește contul de Facebook nici username si nici parola ...cum pot face rost de user name măcar? Mă înnebunește zăpacitul!

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

În loc de username să își scrie emailul cu care s-a înregistrat pe Facebook.
Dacă nici emailul nu și-l mai știe, atunci spune-i că trebuie să mai crească ca să folosească internetul. Dacă își va face un alt cont -ca o ultimă soluție- îl va uita și pe acesta în mod sigur.
Bine este pentru cei care nu prea au ținere de minte bună, să nu își salveze datele pe PC sau telefon. Ci de fiecare dată când vor să intre în contul lor, să își scrie username-ul și parola. Să facă asta 1-2 ani, sau până când le va visa și noaptea.

| cyberalex a răspuns:

Eventual fa recuperare cu nr. de telefon (daca a fost setat).

| IoanaFrancesca a răspuns:

Adresa de e-mail poți să o afli intrând pe profilul lui (doar îl accesezi, de pe contul tău) apeși de acolo de unde dai sa copiezi link-ul și vezi o grămadă de cifre sau numele lui (de exemplu andrei.radu66) și îl pui când te conectezi. Parola o poți afla dacă are e-mail de recuperare sau număr de telefon băgat în cont