| MonsterMusic a întrebat:

De curând mi-am achizitionat un Samsung galaxy pocket. Nu are nici o problemă, numai că se stinge dacă nu-l mai folosesc (aproximativ o ora). Ce să îi fac? FUNDĂ!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-am înţeles exact : se închide COMPLET telefonul dacă nu-l foloseşti o oră?

În acest caz poate fi o "problemă" cu telefonul şi TREBUIE să-l duci la magazinul de unde l-ai cumpărat sau la Service-ul care asigură Garanţia!

Toate cele bune.

| MonsterMusic explică (pentru bursuc001):

Telefonul merge perfect pot sa stau 4 ore non-stop pe el, dar daca nu-l mai folosesc o ora, se stinge... Ma gandeam ca poate intra in stand by.

| bursuc001 a răspuns (pentru MonsterMusic):

Păi, tocmai asta te întrebam şi eu!

În cazul în care se închide COMPLET şi trebuie să-l deschizi ( din butonul de on/off ) pentru a-l putea folosi, atunci are un defect!

Dacă se "închide"/stinge doar display-ul, iar în momentul în care apeşi pe touchscreen se porneşte, atunci telefonul a intrat în stand by.

| MonsterMusic explică (pentru bursuc001):

Cand il bag la incarcat nu mi se stinge... L-am lasat 12 ore si a stat aprins.

| bursuc001 a răspuns (pentru MonsterMusic):

În acel caz, e o problemă cu bateria!

Se consumă prea REPEDE :
* ori ai prea multe aplicaţii deschise simultan şi consumă bateria, după care se închide
* sau este defectă bateria...

TREBUIE să-l duci la magazinul de unde l-ai cumpărat sau la Service-ul care asigură Garanţia!
Şi, le EXPLICI aceste "simptome".

O zi frumoasă.

| floppy98 a răspuns:

Eu zic sa il duci la garantie si sa le zici lor ca are problema asta