| sakki a întrebat:

Salut, de curand mi-am cumparat un IPHONE 3G, am invatat sa pun muzica pe el dar nu stiu cum sa pun Aplicati in el cu iTunes sad, Va rog explicati-mi si mie de exemplu am downloadat Ninja Fruit o am acolo in APPS, apoi dau click pe numele telefonului meu apoi pe ramura Apps o bifez o pun pe prima pagina ii dai Apply zice ca sincronizeaza dar nu copiaza! Astept un raspuns cat mai bine formulat sau daca are timp putin sa intre prin Team Viewer in pc`ul meu, Dau funda la cel ce ma ajuta!

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

1) Telefonul este conectat la internet?
2) Esti logat in telefon cu contul de iTunes?

Si mi se pare ca iOS are si el un magazin de aplicatii (App Store, parca) si intri in el, te loghezi/iti faci cont si apoi instaleziwinking

Bafta!

| sakki explică (pentru introduaicinumele):

Multumesc ca incerci sa ma ajuti
1. Internet pe cartela momentan nu am
2. da sunt logat
tu aici mi-ai spus cum sa Pun aplicati direct din telefon cu iTunes nu se poate?waiting

| introduaicinumele a răspuns (pentru sakki):

Atunci conecteaza telefonul la net prin Wi-fi (wireless).

Eu nu am iPhone, am telefon si tableta cu Android. Eu am Google Play Store si cand dau de pe PC sa instalez ceva in telefon, pur si simplu se instaleaza ce am dat in tel, daca este conectat la internet (ori prin cartela, ori prin Wi-fi).

Dar am si o aplicatie pentru Play Store in telefon/tableta. ca sa nu dau de pe PC tot timpul, intru pur si simplu in aplicatie... si iPhone-ul are o aplicatie App Store si poti intra in ea ca sa instalezi chestii...

PS: nu iti trebuie iTunses pe PC sau cine stie ce ca sa instalezi in telefon, iti trebuie doar telefonul si sa fie conectat la net.

| MrRava13 a răspuns:

Mai bine nu-l cumparai! nu poti face prea multe cu el.

| sakki explică:

Haha, De ce? oricum nu am dat cine stie ce bani pe el, Daca merge sa pun muzica trebuie sa mearga sa pun si APP mai ales ca acu 3 zile cand am luat telefonul avea aplicati multe pe el + jocuri si am instalat ieri IOS 4.2 si nu mai am