| Psksjns a întrebat:

Salut, de la un timp a început să nu mai îmi meargă datele mobile când sunt in apartament (dacă ies cu telefonul pe geam merg perfect laughing ) problema este ca acum ceva timp mergeau normal, care ar putea fi cauza? (Telekom )

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DrMihailoviciS a răspuns:

De obicei, telekom are niște antene GSM foarte vechi, practic Telekom a,, mostenit" antenele de la Romtelecom, care sunt foarte vechi. No, și astea în timp își pierd din funcționalități. Ma rog, acum ar putea fi en exemple, cum ar fi:
-În zona, se afla multi alti utilizatori telecom, iar asta duce la scăderea puterii semnalului
-Exces de unde în zona; cum ar fi, dacă în zona se găsește un sediu radio, un aeroport, sau orice alt departament ce folosește servicii prin unde.
-Scăderea funcționalității telefonului
Și mult mai multe, dar de obicei astea sunt cele mai întâlnite.
Ca și soluție... Chiar nu știu ce ai putea face!
Te susțin!