| anonimbuc21 a întrebat:

Salut
Dețin un Huawei p20pro
Tocmai i-am schimbat mufa de încărcare pentru ca nu făcea contact și tot ieșea și nu mai mergea funcția de încărcare super rapida
Mufa e buna acum
Sta fix
E perfect
După ce bag mufa îmi apare încărcare super rapida
Dar în jur de 80%la procentaj
Dacă verific cât încarcă arata doar "se încarcă" decât sa fie super charge
De ce?

2 răspunsuri:
| AlexGoofy429 a răspuns:

Poate fi doar un bug de afișare. Mi s-a întâmplat și mie pe P20 Lite...

| NxtRider a răspuns:

Buna, in setari la baterie, ai o optiune, pe care nu strica sa o ai pornita, se numește smart charge, si de la 80% in sus se incarca incet, sa zicem daca pui tel. noaptea la incarcat sa nu stea degeaba, sa se incarce in continu, ii face bine bateriei