| adryna a întrebat:

Salut,detin un iphone 3gs si de citeva zile imi arata la retea "nici un serviciu"?
Ma poate ajuta cineva? fundita desigur

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă ai introdus o altă cartelă ( care era bună şi mergea în alt telefon ), atunci e o problemă cu telefonul.

Eventual, să verifici cartela ta în alt telefon, ca să fi SIGURĂ că e bună şi atunci şti sigur că e vina telefonului.

De asemenea, poţi încerca să-i faci un "hard reset" cu metoda de la linkul :
http://www.orange.ro/help/cum_sa_faci_hard_reset_iphone/iq/44122

http://cautasiafla.blogspot.ro/......l-tau.html

Dacă nici aşa nu va merge cartela, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), din meniul telefonului - atenţie : prin această metodă e posibil să pierzi datele din telefon ( înainte de asta să faci un back-up, să-ţi salvezi datele pe Pc ).

Vezi linkul :
http://www.boio.ro/......-ul-la-30/

Sau mergi cu el la un Service...

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

E posibil să fie o problemă cu cartela ( să se fi stricat, demagnetizat, etc. )...

Ai încercat să scoţi cartela şi s-o introduci iar?
Dacă tot aşa face, atunci cred că e defectă cartela.

Mergi cu ea la o reprezentanţă a operatorului de telefonie şi ţi-o schimbă cu una nouă, cu acelaşi număr de telefon.
În funcţie de operator, e posibil să te coste până la 20 de lei...

Toate cele bune.

| adryna explică (pentru bursuc001):

Am incercat sa reintroduc cartela de mai multe ori, nici un efect! Am introdus si alta cartela la fel nici un serviciu imi arata!

| bursuc001 a răspuns (pentru adryna):

Dacă ai introdus o altă cartelă ( care era bună şi mergea în alt telefon ), atunci e o problemă cu telefonul.

Eventual, să verifici cartela ta în alt telefon, ca să fi SIGURĂ că e bună şi atunci şti sigur că e vina telefonului.

De asemenea, poţi încerca să-i faci un "hard reset" cu metoda de la linkul :
http://www.orange.ro/help/cum_sa_faci_hard_reset_iphone/iq/44122

http://cautasiafla.blogspot.ro/......l-tau.html

Dacă nici aşa nu va merge cartela, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), din meniul telefonului - atenţie : prin această metodă e posibil să pierzi datele din telefon ( înainte de asta să faci un back-up, să-ţi salvezi datele pe Pc ).

Vezi linkul :
http://www.boio.ro/......-ul-la-30/

Sau mergi cu el la un Service...

Toate cele bune.

| 크리스티나kristinikaaクリスティーナ a răspuns:

Incearca sa ii scoti bateria si apoi cartela si dupa reaprindel si sigur o sa ai semnal, adica asa mi s-a intamplat si mie si asa am procedat si eu, sper sa iti mearga si tie.
Sper ca te-am ajutat :* FUNDA?

| adydan a răspuns:

Posibil sa ai o problema cu cartela

| adryna explică:

Am incercat hard reset nu a avut nici un efect! cred ca mine plec la un service

| bursuc001 a răspuns (pentru adryna):

Dacă NU merge nici cu hard reset/factory reset, atunci cred e o problemă internă ( din circuite/piese ).

Neapărat să mergi la un Service, altceva NU-i poţi face acasă.

Mersi pentru fundiţă.

Toate cele bune.

| OoRavenOo a răspuns:

Verifică cartela daca este bagată bine.