| Adapter a întrebat:

Salut, detin un Samsung Galaxy S5 si nu imi mai citeste cartela SIM, nici o cartela. Ce ii pot face?
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă situaţia nu se rezolvă, atunci poate fi defect slotul pentru SIM!
În acel caz, duci telefonul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Îi dai resetare din fabrică și încearcă din nou.

| Octavianstoy a răspuns:

Incarca sa scoti bateria si cartela din el si dupa dai drumul

| Kosmin_Kalin_1997 a răspuns:

Reseteazal.