| Lightdark a întrebat:

Salut, e adevărat că iOS e cu mult peste android, adică gen cică iPhone X era cu 10 clase peste note 9 chiar și peste Samsung Galaxy S10+, Huawei etc? Avea doar 3 GB RAM in loc de 6 e adevărat? Adică chiar sunt arhisuficienti 3 GB RAM in loc de 6 GB RAM dacă ai iOS?

Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Depinde de preferinte sincer... Acum si Android are ecosistem, ca Apple. Poti uploada fisierele media pe cloud-ul adresei de email si le poti accesa de oriunde. De mesagerie insa, nu stiu. Dar daca folosesti Fb Messenger si Whassup, le poti instala aproape pe orice dispozitiv electronic.
Android mi se pare mai flexibil, dar are lagg-uri si erori in aplicatii. Adica rar se intampla sa patesc asta pe iPhone. Si Android are nevoie de mai multi RAM-i deoarece foarte multe aplicatii sunt pornite implicit in background, dar si managementul aplicatiilor pornite de utilizator nu este gestionat bine. De asta se si descarca bateria atat de repede... Bine, daca ai 4000 mAH, mna... Dar aia de 2500 mAH se duce repede.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Comparatia este asemanatoare, ca si afirmatia:
"Cei care poarta pantaloni circula mai bine in tren".

| Lightdark explică (pentru Bula):

Pai până la urmă e adevărat sau nu ce vrei să spui?

| Bula a răspuns (pentru Lightdark):

Amandoua sisteme fac acelasi lucruri, dar in mod diferit.

| Frank51 a răspuns:

E la fel de adevărat ca și afirmația că mercedes e de 10 ori mai bun decât bmw.

| mastadont a răspuns:

Adevărat, IOS e cu mult peste android. Am un iphone X de vreo 3 ani și merge ca-n prima zi, toate telefoanele cu android pe care le-am avut după vreo lună două de utilizare deja începeau să meargă greu și să se blocheze, pe IOS totul merge ca-n prima zi și după 3 ani.

| Anonimboy111 a răspuns:

Da e adevarat.