| valentin2002 a întrebat:

Eu sunt abonat la Digi Mobil de 4 ani și acum aș vrea să măportez la Vodafone și să îmi păstrez numărul și nu știu cum și dacă se poate!
Plus că sunt indecis ...adică nu știu la ce să optez! Care credeți că este cea mai bună rețea a momentului?
Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Assy99 a răspuns:

Eu locuiesc la țară și pot spune ca cea mai buna rețea este Vodafone. Atât pentru raza mare pe care o cuprinde, cât și pentru oferte bune pe care le au cel puțin la cartela, pe abonament nu știu pentru ca nu am avut, dar nici nu m-a interesat sa aflu.
Cel mai bun raspuns îl poți primi clar de la angajații Vodafone sau chiar Digi Mobil. Te poți "dezabona" după perioada contractuala de la Digi și sa discuti cu aceștia dacă îți poți păstra numărul de telefon, atunci te poți poarta la Vodafone cu o vizita la un sediu de al lor.
După perioada contractuala, am "dezabonat" o ruda de la Vodafone și i-am putut recupera și păstra numărul, dar s-a discutat mai întâi cu aceștia.
Cheia este sa te interesezi personal.

1 răspuns:
| ziftode a răspuns:

Vodafone e cea mai buna retea, dar... SI CEA MAI SCUMPA, eu dau 2eu pe luna cu tva la digi, care inseamna 8 (opt) lei si ceva

ca sa pleci cu numarul, dai telefon la reteaua unde vrei sa te muti si iti dau toate informatiile necesare ca abia asteapta sa capete un client nou