| Utilizatoare123 a întrebat:

In martie imi exprima abonamentul mobil la Vodafone. As vrea sa pastrez numarul actual, dar sa renunt la Vodafone si sa aleg un abonament mobil Digi. Se poate? Cum pot proceda? Multumesc

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te portezi la Digi cu tot cu numar. E bine sa faci asta cu mult inainte sa-ti „exprime" contractul.

| Simpatic a răspuns:

Sigur ca se poate, trebuie sa te portezi la Digi si iti explica ei ce si cum sa faci
Mergi in cel mai apropiat magazin/showroom digi

Poti citi si la ei pe site informatii despre portarea in reteaua lor: https://www.digi.ro/......tabilitate

| Utilizatoare123 explică (pentru Simpatic):

Trebuie sa mai platesc ceva la Vodafone?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se poate.

| marazx6 a răspuns:

Da, poți păstra numărul tău și să treci la abonamentul Digi. Contactează Vodafone pentru a renunța la abonament și apoi contactează Digi pentru a te înscrie cu numărul tău actual. Mult succes!

| Utilizatoare123 explică (pentru marazx6):

Multumesc. Trebuie sa mai platesc ceva la Vodafone?

| Bula a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Ultima luna din contract este "cheia".
Trebuie sa depui cerere de portare la Digi
Trebuie sa ai achitat abonamentul pentru ultima luna din contract, la Vodafone.
Din acel moment, portarea se face in cateva zile.
Detaliile ti le spun la orice casrie Digi.