| Catalin_Alexandru_2000 a întrebat:

Salut, ieri mama mi-a dat un j3 2016 aproape nefolosit, dar am o nelămurire cu bateria, adică în circa a 13 min se duce 4 la suta din baterie, ea avânt 100%, este bine sau nu?

Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,nu e deloc bine,daca se incarca in timp normal,gen o ora si ceva, sau o ora jumate, e necesar sa copiezi pe card sau ce ai tu important in el, si sa cauti pe google cum sa faci hard reset la acel Samsung j3, si urmezi indicatiile INTOCMAI,va formata astfel telefonul la starea de fabrica,atentie,se vor pierde datele adaugate de tine sau mama ta,inclusiv toate SMS-urile si jurnalele telefonice,si orice e in memoria interna a telefonului,daca ai cardul de memorie formatat ca extensie de memorie interna a telefonului (nu externa) va trebui formatat si cardul de memorie, deci, e bine sa copiezi tot ce e important pentru tine, pe pc/laptop via USB, sau departajare prin bluetooth. Succes!

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salutare,ti-a fost de folos sfatul meu?