| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Imi poate spune cineva un smartwatch in care se introduce cartela sim sa il pot folosi ca telefon fara sa-l asociez cu telefonul si nu din acela cu cartela virtuala esim. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Sincer, si cu micro-sim tot e o chestie prea mare pentru un smartwatch
dar care e problema ta cu esim? nu ai laptop deloc sau ce?

| RinoVentura a răspuns (pentru Brizbriz):

Esim nu e deblocat deocamdata la noi decat pe Orange. Eu doream un ceas care sa aiba cartela sim si sa functioneze ca si un telefon independent

| Brizbriz a răspuns (pentru RinoVentura):

Un telefon la pret redus cu abonament e blocat pe operatorul de la care l-ai cumparat, corect, nu conteaza daca e sim sau esim

de chestia asta NU am auzit la ceasuri, ca sa nu mai vorbim ca asta nu e o limitare pe esim, se poate bloca si pe sim la fel de usor

insa in orice caz, si la telefoane, o sa fie o zi foarte friguroasa in iad, ziua in care cumpar un device (telefon, ceas, tableta, orice) cu sim/esim la pret complet si e blocat pe un operator, pot sa merg pana acolo cat sa depun plangere penala pentru inselaciune

deci, despre ce blocare vorbesti?!?

| Gheorghe34 a răspuns:

Smartwhatch nu stiu dar sunt ceasuri cu ecranul patrat in ele pui sim poti sa suni fara telefon