| JustDeidara a întrebat:

Salut, imi puteti spune si mie despre telefonul Lenovo A5000? Daca e bun, se misca bine etc? Dau funda happy

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon este destul de performant la preţul pe care-l are :)

Vezi specificaţiile tehnice şi diverse magazine & preţuri la linkul :
http://www.gsmarena.com/lenovo_a5000-7167.php

http://www.emag.ro/......D0QYCMBBM/

http://www.shopmania.ro/telefoane-mobile/q-lenovo-a5000

Toate cele bune!

| SilviaDulcik a răspuns:

Conteaza cu cat il cumperi. Daca costa maxim 600 lei, este destul de bun dar si asa poti gasi altele mai bune.

| Resurrection a răspuns:

Ca orice telefon, la inceput se misca foarte bine. depinde de tine acum si cu ce il incarci, daca nu faci abuz de aplicatii daunatoare, se misca foarte bine.

| Cryystynuutz a răspuns:

Cea mai mare autonomie din clasa sa

Modelul Lenovo A5000 rezista... si rezista. Bateria sa imensa de 4000 mAh ii ofera o autonomie nemaivazuta. Functionalitatea Quick Charge va incarca dispozitivul A5000 complet in doar 3 ore; alternativ, o incarcare de 15 minute va va oferi un timp de conversatie de 4 ore. In plus, software-ul sau pentru economisirea energiei este proiectat pentru a prelungi si mai mult autonomia bateriei.
Ecran HD de 5", cu unghi larg de vizualizare

Fie ca parcurgeti o foaie de calcul, efectuati un apel video sau navigati pe net, ecranul HD de 5" al smartphone-ului A5000 face totul sa para mai clar si mai precis. De asemenea, utilizeaza tehnologia IPS pentru a oferi un unghi de vizualizare de aproape 180 de grade. In plus, cu forma sa ergonomica si rotunjita, dispozitivul A5000 sta confortabil in palma dvs.
Android™ 4.4 (KitKat) OS

Android™ 4.4 duce performanta de sistem la un cu totul alt nivel, optimizand memoria si imbunatatind ecranul tactil, astfel incat sa raspunda mai repede si cu mai multa acuratete ca oricand. Aceasta inseamna ca puteti asculta un podcast in timp ce navigati pe web sau testati cel mai recent joc popular, toate fara nicio intrerupere.
Procesor Quad Core

Procesorul quad-core de 1, 3 Ghz al smartphone-ului A5000 face mai rapida functionarea in paralel a aplicatiilor multiple, permite sistemului de operare Android sa ruleze mai bine si ofera jocuri si videoclipuri mai fluide.
Ecran antistropire
Atunci cand sunteti ocupat, nu lasati o bautura varsata accidental sa va impiedice sa folositi dispozitivului dvs. A5000. Gratie invelisului sau unic, modelul A5000 nu se deteriozeaza daca este stropit putin.
Camere orientate spre fata si spre spate integrate

Camera de 8 MP cu focalizare automata a modelului A5000, cu blit LED, realizeaza fotografii si videoclipuri clare si precise. Mai mult, camera din fata simplifica chatul pe video si il face mai distractiv.

Conexiune rapida la internet

Dispunand de conectivitate HSPA+ si viteze de descarcare de 21 Mbps, modelul A5000 va asigura accesul instantaneu la retelele sociale online, filme, muzica si multe altele.
Aplicatii de productivitate incorporate

Cu aplicatiile preincarcate, cum ar fi Evernote, Kingsoft Office si Camcard, puteti sa ramaneti conectat si sa fiti productiv chiar si din deplasare.
Aplicatii Lenovo DOit

Faceti mai multe cu aplicatiile preincarcate ale smartphone-ului dvs. A5000, precum SHAREit, care va permite sa partajati fisiere in mod wireless, fara taxe de retea sau conexiune WiFi; CLONEit, care va permite sa va transferati instantaneu toate datele vechi pe noul telefon Lenovo; Security, care mareste viteza telefonului si il protejeaza de virusi sau SYNCit, care va permite sa faceti backup si sa restaurati persoanele de contact, mesajele SMS si jurnalele de apelare.

GPS ce functioneaza offline

Orientarea in oras nu a fost niciodata mai usoara decat cu modelul A5000, care include un GPS controlat prin satelit pentru a va ghida cu precizie chiar si in absenta unei conexiuni la internet.

Spatiu de stocare extensibil

Obtineti chiar mai mult spatiu pentru fisierele, fotografiile, muzica si videoclipurile dvs., marind spatiul de stocare intern al modelului A5000 cu pana la 32 GB, prin intermediul unui card microSD.

Dual SIM

Doua numere de telefon intr-un singur smartphone va pot ajuta sa separati munca de divertisment. Aceasta functionalitate dual SIM va permite si sa alegeti planuri de date diferite pentru a economisi bani. Funda te rog pentru ca m-am muncit sa scriu atata! :*

| JustDeidara explică (pentru Cryystynuutz):

Nu, n-ai scris tu, e copiat de pe eMAG happy am zis ca vreau pareri despre el, daca se misca bine, daca merita sa-l cumpar, daca e bun, nu ce contine el ca am citit si eu acelasi lucru pe eMAG. nu poti spune ca ai scris tu.

| Alexanderr1f a răspuns:

3 ore pe naiba... Nu știu ce are al meu dar abia dacă se încărca în 9 ore. Și camera e cam praf.