| CorteXx a întrebat:

Salut!
Înlocuiește cineva (în București) sticla la honor si hwawei? Deoarece am un HONOR 90 caruia i am spart sticla(nu si display ul) si am inteles ca la honor si hwawei e mai complicat de inlocuit pentru ca display ul nu este din sticla, e din ceva plastic...
Cunoasteti pe cineva care m ar putea ajua?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Încearcă la ESD Rom

| Dragobeta a răspuns:

Eu cred ca orice service de telefonie.
Dar Honor 90 abia a aparut. Cum ai reusit sa-l si spargi?

| CorteXx explică (pentru Dragobeta):

Il am din septembrie.L am scapat, si culema, a cazut pe partea din spate si s-a spart in fata..., in spate am avut husa si pe fata am avut folie de silicon.

| CorteXx explică (pentru Dragobeta):

Majoritatea au spus ca e foarte dificil si ca nu se baga nimeni, mi au spus ca display ul e din plastic si daca schimba doar sticla risca sa sparga displayul?

| Dragobeta a răspuns (pentru CorteXx):

Eu nu am de unde sa stiu. Dar nu costa nimic sa intrebi la un service. Daca ei il sparg la montare, ei raspund si il repara pe buzunarul lor.
Stiind asta, unii te vor refuza. Care e bun, repara.