| RB26DETT a întrebat:

(Intrebare pentru depanatori si priceputi in ale softului pe parte de Android)
Am facut rost de un Oneplus One cu probleme la microfonul principal, pur si simplu nu merge, ma gandesc ca ar putea fi o problema legata de software intru-cat are o versiune de Android 7.1.1 (cm14), fostul proprietar spune ca microfonul a incetat din a functiona dupa o resetare la setarile din fabrica, deci problema pare a fi de tip software, am schimbat niste valori intru-cat am vazut niste tutoriale ce au rezolvat problemele multor oameni, la mine nu a mers, asa ca 'sap' putin mai 'adanc' si dau de asta http://ibb.co/dCYXHR, path name='main_mic', ala ma intereseaza, presupun ca valorile de acolo sunt in baza 16... ceva recomandari?
Cat de mare e probabilitatea ca microfonul sa fie stricat hardware? Acum nu pot fi sigur pe ce mi-a spus fostul proprietar, de reparat probabil s-ar putea repara prin schimbarea ROM-ului dar nu am timp sa ma ocup de asta momentan.

Răspuns Câştigător
| Ghurgh a răspuns:

Cel mai probabil, microfonul este stricat, sau s-a ars ceva la un circuit. Du-te la cineva sa vada ce are. Poti merge la magazinul de telefoane din Orasul (Satul) tau. Poate t-il rezolva acolo.