| alexjianu a întrebat:

Salut, ma numesc Alex si stiu ca va suna ciudat la inceput dar acum nu de mult m-am ratacit intr-o padure. Asa ca iata intrebarea. Exista vreo aplicatie android gps care sa nu fie pentru masini ( deoarece acelea arata doar rutele stradale ) care in momentul in care sunt in padure sa pot pune un punct catre cea mai apropiata civilizatie si sa imi arate cel mai scurt drum? Adica sa stiu macar in ce directie trebuie sa merg. Cel mai bun raspuns primeste funda, vreau si numele aplicatiei.

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Pai poti sa folosesti si Google Maps sau Navmii. Nu-ti arata drumul forestier dar vezi ca esti in padure si cea mai apropiata localitate.

1 răspuns:
| 6684464 a răspuns:

Dai pe "Harti" si activezi GPS-ul.
O sa te arate pe tine si in ce directie esti cu telefonul.