| Kalispera a întrebat:

Mi-am cumparat de curand Samsung Galaxy Mini 2, si am incercat sa bag muzica pe el cu cablul de date. Dupa ce bag cablul imi arata ca e instalat si il recunoaste dar nu apare nimic. Ce ar trebui sa fac ca sa gasesc folderul unde pot sa pun muzica?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Intri în "My computer" şi găseşti telefonul sub forma unui hard EXTERN ( ca un memory stick usb extern ), dai click pe el şi navighezi acolo şi vezi dacă ai folder de muzică.

De asemenea, ar fi INDICAT să ai card de memorie, deoarece melodiile ocupă destul de mult spaţiu ( iar pe card să copiezi muzică ).

Intri în Pc/My music ( sau în folderul în care ai muzica preferată ), selectezi melodiile dorite şi le dai COPY, apoi intri în telefon/card memorie şi faci un folder "Muzică", apoi intri în el şi dai paste ( sau deschizi ambele fişiere unul lângă altul şi dai "drag & drop" ).

| Devii a răspuns:

Buna!
Intra in My Computer si prin E cred ca trebuie sa apara, iar apoi iti arata fiserele din mobil adica: sound... image. si deschizi un folder si apoi pui melodia pe care o ai descarcata pe calculator... sau poti face cu iMesh fara sa mai downloadezi.
Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| Kalispera explică:

Problema e ...ca nu apare in my computer tocmai de aceea am intrebat ce sa fac straight face