| anonim_4396 a întrebat:

Salut

Mi-am cumparat net de la digi cu 5e/luna si am o problema:dupa ce mi l-am luat am inceput sa intru pe internet am descarcat un joc mic si apoi am primit un mesaj:,, ati utilizat pana azi 90% din traficul de date mobile pe care il puteti efectua in roaming national luna acesta... P.S:nu am amblat la setari le-am last default si nu am stat ore doar 2 minute cat s-a descarcat jocu. Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| BlacK_8915 a răspuns:

Tu ai 100mb sau cat la viteze pana la 57 mbs dupa netul sa mearga si o sa se miste mai greu!

| smyleC a răspuns:

Tu ai un modem care are in el o cartela. Aceasta se incarca in fiecare luna cu 5GB trafic de net. Dar tu poti sa consumi cei 5 GB intr-o zii, iar apoi viteza de internet va scadea. In mod normal cand ai 5GB ti se descarca cam cu 50-80mb/sec, dar daca i-ai consumat vieteza ajunge la 200-300KB.