| Brandus_Nicoleta_1996 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat Nokia lumia 530 si nu prea stiu niste chesti: cum pot adauga un numar la contacte
cum pot dezinstala un joc
si cum imi pot seta drept ton de apel melodiile mele nu cele propuse de telefon
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| skeala a răspuns:

- pentru ton apel conectezi telefonul la calculator, si copiezi melodiile in folderul "ringtones" din telefon

- pentru dezinstalare intrii in meniul din dreapta(swipe de la dreapta spre stanga) tii apasat pe joc si uninstal sau delete.

-iar pentru salvarea numarului intai il formezi si dupa aia in partea de jos ai buton de salvare contact.

| Ioaa_Ioa_1997 a răspuns (pentru skeala):

Da si dupa ce am copiat melodiile din calculator pe telefon... unde le gasesc ca..nu imi apar la muzica acolo. Specific ca le.am pus in * ringtones*

| skeala a răspuns (pentru Ioaa_Ioa_1997):

In setari. la ringtones and sounds parca ii spune setarii.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa adaugi un numar la contacte il formezi apoi iti apare o optiune la un buton cand apesi sa il adaugi in agenda telefonica sau pe ecran apare un omulet cu un + aia inseamna sa il salvezi. Ca sa dezinstalezi un joc mergi la setari, aplicatii si apare tot ce se poate dezinstala alegi jocu si il stergi.

| Iosif_Ecy_1967 a răspuns:

Pentru a dezinstala un joc ...aplicatie..etc..tii degetul pe icoana respectiva si se deschide o fereastra cu mai multe optiuni printre care si dezinstalare...

| DanaDianaAna a răspuns:

Pentru a face un ton de apel iti poti instala Ringtone Maker.
Pentru dezinstalarea unui joc te duci la meniu si apesi lung pe joc.
Pentru adăugarea unui contact dai la persoane apoi te uiti jos si apesi pe +.
Sper ca te.am ajutat!