| coolbear a întrebat:

Salut,Mi-am cumparat recent un Samsung s7 edge,si astazi am fost cu el la piscina,l-am bagat in apa pentru niste filmari, poze, si cand ajung pe sezlong l-am sters cu prosopu si mi-au aparut 2 lini rosi pe marginea curbata, dupa aceea s-a stins, am ajuns acasa cu el l-am bagat la incarcat mi-a aratat ca incarca normal ca am 74% baterie,si dupa aceea a inceput sa imi apara totu galben,rosu,verde iar cum mov tot ecranu',telefonul presupune ca e rezistent la apa... nu stiu de ce ar avea probleme, adancimea a fost foarte mica un metru, si durata 3 4 minute. ma puteti ajuta? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| LDCCristi a răspuns:

Oameni buni. Nu mai credeti tot ce auziti laughing
Ei fac publicitate pe treaba asta ca sa atraga cumparatoru'
Ti.a intrat apa la display prin receptor.
Du.l cat mai repede la garantie ca dupa mai grav e cand incepe sa condenseze moarte de tot. Si nu mai fa prostia asta cu el bagat in apa... Nici macar nu are certificat "in water"
Singurele care sunt rezistente la apa sunt camerele profesionale atat.