| Fulgeruul a întrebat:

Mi-am cumparat un Iphone 3G si nu pot descarca aplicatii de pe app market deoarece ii trebuie un IOS mai performant. Vreau sa stiu si eu de unde pot lua facebook si yahoo messenger pentru acest model de iphone? Si inca ceva cum transmit fisiere dupa pc prin cablu de date? Funda! big grin

4 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Daca ai un IOS mai vechi de 4.2.1 atunci poti updata la 4.2.1 dar nu mai sus pentru ca atat merge pe el.iar daca telefonul este deblocat cu cidya atunci vei fi iar bloocat daca urci la 4.2.1.dar poti debloca telefonul defintiv caz in care te costa cam 4$. definit se deblocheaza direct de catre Apple deci vei putea updata orice fara probleme.referitor la ce vrei tu sa faci trebuie sa ai instalat pe calc itune ca sa poti administra fisiere etc.singura chestie ce tu o poti face prin calculator, dar fara itune este sa stergi sau sa copii poze de le iphone, DOAR cele ce leai facut cu iphonul atit.asta e tot cam ce poti face cu calculatorul fara itune sau poti sterge pozele direct cu telefonul de pe el insa doar cele cum am spus mai sus facute de tine cu acel iphone.restul se fac prin itune.este o magarie dar asta e.si cauta sa iei un 3gs sau 4 ori 4s daca vrei sa iti meargac multe chestii pe net.pe asta 3g nu poti pune mesenger si nici facebook.ma refer asa normale originale fara chestii cu cidya bla bla.

| christianchristian a răspuns:

Descarca ultima versiune de itunes dupa conecteaza telefonul la itunes apasa pe el si o sa iti zica ca a aparut o noua versiune a ios

| valentino52 a răspuns (pentru christianchristian):

Si ce daca nu ii merge iOS mai mare de 4.2.1 pe Iphone 3G. Oficial nu mai poti instala facebook, yahoo pe el dar poate exista prin Cydia o versiune mai veche nu stiu ce sa zic. Fisiere din PC nu merge sa bagi tot downloadezi din AppStore.

| christianchristian a răspuns:

Pai nu poti sa bagi fisiere pe niciun iphone nu merge sa bagi din pc pe iphone