| Robi2121 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy A5 si nu stiu ce trebuie sa fac la prima incarcare, adica sa-l tin 12 ore sau doar pana este 100%?

Răspuns Câştigător
| Vectra1 a răspuns:

Telefoanele din ultimii ani nu mai trebuiesc tinute 12 ore la incarcat pentru ca bateriile li-ion nu au nevoie de asa ceva.(al tau are baterie li-ion ). DECI este de ajuns pana la 100%

2 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Am si eu telefon luat nou si zic ca e mai bine sa l incarci pana la 100% si apoi sa l bagi la incarcat cand iti apare notificarea aceea ca mai ai 15% baterie conecteaza incarcatorul. Asa ma asigur ca nu zapacesc bateria

| WxRo a răspuns:

Pana la 100 % este suficient