| Benyamin173 a întrebat:

Mi-am dat comand un s10 plus(de pe olx) si este codat pe o retea din Anglia(Ee). Cum si unde il deblochez pe retele din Romania? Cam cat costa o decodare?

Răspuns Câştigător
| amzosoft2003 a răspuns:

Se decodeaza rapid si simplu. Tastezi 8 cifre (codul de retea) si l-ai deblocat instant. Primesti chiar si PUK-ul de retea la nevoie. Full info aici :
https://www.decodare.info/pret-decodare-samsung.htm

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

La un service de telefoane. Depinde de service si oras, cam 100-150 de lei in media.

| Lorennn a răspuns:

Foarte greu se decodeaza, de ce nu ai cumparat de la un magazin reprezentativ? Nu cred ca se poate.

| Wr3nch a răspuns (pentru Lorennn):

Pentru sigur nu e luat cu pret de Emaglaughing

| JUNNKiE47 a răspuns:

Poate fi decodat de un expert sau la un service special pentru telefoane, nu costa mult, în general sub 200 de lei.