| SkenWell a întrebat:

Salut! Mi-am luat de curand un Iphone 11 Pro si in App Store cand dau sa descarc o aplicatie sau joc nu se descarca, am dat pe obtineti si degeaba...Fac ceva gresit? N-am mai avut iphone si nu stiu prea bine

5 răspunsuri:
| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Acum 2 zile mi-am cumparat si eu iphone si aceeasi problema. Trebuie să ai pus la punct Icloud-ul. Mergi in setari si trebuie să soliciți sa iti verifici email-ul pe care l-ai pus si astepti sa iti trimita codul, il pui si dupa poti sa descarci linistit. Mereu cand descarci ceva iti cere amprenta. Sper ca te-am ajutat, la mine cel putin asta a fost problema.

| SkenWell explică (pentru laviniaaaaaaaaa):

Mda am verificat tot dar tot degeaba, a ramas sa ma contacteze cei de la Apple sa vedem care e problema

| intrebareraspuns a răspuns:

Trebuie sa îți faci un cont de iCloud sau iTunes. Dar mai bine cu iCloud. Apoi va merge

| Raresmama60 a răspuns:

Daca nu esti conecatt cu icloud nu merge sa iti cumperi

| SkenWell explică (pentru Raresmama60):

Pai nu vreau sa cumpăr, doar sa descarc niște aplicații gratis