| CelebruAnonimus a întrebat:

Mi-am luat un Samsung galaxy s6 din Polonia, dar când vreau sa-i pun nano SIM moldovenească, scrie ca trebuie să pun o parolă, deci e blocat în rețeaua poloneză. Mă poate ajuta cineva cu niște sfaturi?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu iti recomand sa ii faci root, du-l la un service specializat, te va costa dar macar stii ca e deblocat, funda?

| WLMA a răspuns:

Există mai multe metode.
1. Îi faci root iar apoi îl deblochezi (sunt tutoriale pe internet).
2. Software specializate (contra cost).
3. Pe bază de imei, servicii de la anumite site-uri (contra cost).
4. Trimiți în service (contra cost).