| ionut1007 a întrebat:

Salut, mi-am platit abonamentul la Orange, am abonament pe 2 telefoane pe unul zice ca mi s-au activat minutele iar pe celalalt nu, ce sa fac? cei de la Orange zic ca nu pot face nimic...

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca vrei sa verificam noi ce s-a intamplat, asteptam un mesaj privat in care sa ne spui numarul tau de telefon.
O zi buna,
Orange Helper

| Dzeko7 a răspuns:

Incearca sa contactezi pe cineva sa vezi daca merge sau poate doar a fost intarziat de o problema. Daca nu primesti minutele nici in zilele urmatoare suna la Orange si fa scandal.