| Manea_Alexia_1975 a întrebat:

Mi-am scăpat iPhone-ul 7 plus in apa. Are o singura problema : nu se aude bine :/ ce sa fac? Și din ce cauza s-a stricat? Am inteles ca este rezistent la apa iar mie mi-a căzut in cada iar in secunda 2 l-am scos :/

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, ar fi trebuit să reziste - are certificare IP67 - lasă-l până maine, poate își revine. Apă la difuzor, poate asta are.

| gelu1970 a răspuns:

E rezistent pe naiba.
Mergi la un service sa il deschida si sa ii faca tratamentul pentru umezeală. Când o să inceapă sa rugineasca in interior o să iți aduci aminte cât e de rezistent la apă iphone 7.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pune telefonul in orez pana maine; sa fie bine acperit de orez. o sa absoarba umezeala si doar asa vezi ce nu functioneaza normal

| deadhoe a răspuns:

De ce trebuie să specificați mereu că aveți iphone?

| Diavolo18 a răspuns:

Salut. Trebuie sa te duci la service sa iti curete apa din el. Si este o prostie certifacarea accea.