| Horatiusimion200 a întrebat:

Salut, poate sa ma ajute cineva? Eu mi-am reparat un Samsung galaxy s7 vechi de un an si dupa ce mi l-am reperat am uitat ca am parola la el. Este un pattern dar nu mi-l mai aduc aminte si nu stiu cum sa fac sa intru in telefon?

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Asa cum au scris ceilalti, dai reset factory din butoane. Trebuie sa iti stii contul gmail si pass, altfel dupa reset nu il poti folosi.

| iDarkness a răspuns:

Cu telefonul inchis tine apasat butonul home si volume up, astepti pana apar niste optiuni (un fel de bios) si selectezi "factory resset" in 10 minute telefonul isi da un restart si gata.

| Robert_Mocanu_1996 a răspuns:

Singura soluție este sa ii dai reset din fabrică, succes

| Edy36 a răspuns:

Închizi telefonul (opresti alimentarea) si după apeși pe butonul principal, butonul de deschidere/închidere ai volum up, după ii dai reboot