| Ciubotaru_Ciprian_1999 a întrebat:

Salut, postarile sugerate pe care paginile te pun să dai like la ele de pe Facebook sunt pentru toti? Adica va apar si vouă?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tuturor ne apar pagini platite la sugestii, insa paginile difera de la utilizator la utilizator

| RoCkKiD a răspuns:

Nu apar tuturor.

Daca iti cumperi credite de la Facebook pentru a promova o pagina, poti alge cui vrei sa le adresezi iar cei de la Facebook vor arata respectiva sugestie ceror care se incadreaza in public pe baza informatiilor din profil.

De exemplu poti sa selectezi ca vrei sa arati agina ta persoanelor de sex masculin care au intre 20 si 30 de ani din Bucuresti care au dat like la chestii de jocuri si in cazul asta utilizatorii care au setat in profil ca sunt de sex feminin nu vor vedea sugestia. In plus depinde si cate credite ai ca probabil te-ar costa enorm sa arati pagina aia la absolut toti tipii de 20-30 de ani din Bucuresti.

| cristiionescu88 a răspuns:

Facebook are un sistem de reclame ingenios. Se foloseste microfonul device-ului in scop de ascultare de cuvinte cheie, pe care le pot folosii in campanii individualizate pe fiecare utilizator happy Frumos, nu?