| literallythesamebruh a întrebat:

Salut! Pot închide un abonament la Telekom dacă nu eu sunt titularul? Pentru că acesta este plecat în străinătate și m-a rugat sa o fac eu. Pot? Dacă da, de ce am nevoie?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai nevoie de un act legalizat de un notar o imputernicire care costă si acum inainte de Revelion nu gasesti cabinete notariale deschise, sau daca gasesti au niste preturi, mai bine astepti după data de 3 ianuarie revin oamenii la muncă si atunci poate ajunge proprietarul in țara si merge el la Telekom si i si reziliaza gratuit abonamentul fara complicatii împuternicire acte legalizate la notar drumuri aiurea si nervi cozi, ca nu rezolvi intr o zi.

| Vântulalb a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Iar vorbesti prostii!

| Lioana a răspuns:

Ai nevoie de o împuternicire.

| Vântulalb a răspuns:

Ai nevoie de o imputernicire notariala de la titular.
Dar titularul poate trimite o cerere prin mail.

| literallythesamebruh explică (pentru Vântulalb):

Bun,deci se poate face o cerere și prin mail. Dar a mai rămas o sumă de plată. Mă duc, plătesc acea suma, apoi îi spun să facă solicitarea de reziliere a contractului?

| dinaprilie a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Ori asa ori poate sa o plateasca si el daca are card bancar.

| Vântulalb a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Da. Poti plati tu. Iar titularul va depune cererea online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abonamentul se poate inchide si online. Titularul contractului trebuie sa trimita un email la adresa : crm_cancellations@telekom.ro in care trebuie doar sa ataseze cererea de reziliere pe care o ia de aici : https://media. telekom.ro/images/docs/Legal_docs/Formular_cerere_desfiintare_servicii_Telekom_Romania_in_vigoare_de_la_21.01.2021.pdf. BAFTA!