| emayperritos a întrebat:

Salut prieteni TPU. Sistemul de operare de pe telefonul meu este Firefox Os si am numai marketplace in loc de google play dar nici ala nu mai merge. Asa ca mi-am activat netul meu azi si am dat pe google cautari si am scris whatsapp si mi-a aparut site-ul google play cu aplicatia de mai sus si scria instalati cu butonul verde obisnuit. De exemplu daca instalez o sa imi ia bani mai multi sau o sa apara eroare sau se va instala pur si simplu nefiind Android?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu o sa mearga sa instalezi, chiar daca apesi pe butonul acela o sa incerce sa iti deschida magazin play sa descarce aplicatia iar telefonul tau neavand Android nu o sa mearga.