| teo530 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Nu stiu ce are tel meu ca nu pot mai gasi cateva aplicatii instalate (jocuri, WhatsApp, calendarul). Dau pe butonul ala cu 6 puncte sa vad toate aplicatiile si pe astea nu le gasesc, dar in setari la aplicatii le gasesc. In magazin play la fel le gasesc dar nu pot intra pe ele (nu imi arata butonul deschideti). Am incercat sa dezinstalez si sa instalez din nou dar degeaba. Am instalat un joc dar nu il gasesc la fel ca pe celelalte aplcatii. Le-am cautat dupa nume dar tot nu le-am gasit. Am incercat sa-mi trimit mesaj pe wapp de pe alt telefon crezand ca imi apare notificare ca am primit mesaj si pot intra din notificare dar nici nu am primit mesajul (pe telefonul de pe care am trimis arata un bifat verde, adica nu l-am primit) si netul e activat. Pe la ora 11 am scos telefonul din buzunar sa caut ceva si nu stiu cum, cred ca am tinut apasat pe butonul de inchidere cand l-am scos si apoi din greseala am apasat pe ceva ce scria acolo cred ca ok sa sting telefonul. S-a stins si l-am aprins inapoi si de atunci nu mai gasesc aceste aplicatii si nu stiu cum sa il fac sa le gasesc. Dupa ce l-am aprins imi apare in coltul din stanga jos safe mode, dar inainte nu aparea. Am incercat sa umblu prin setari dar nu am gasit nimic (oricum telefonul nu are limba romana asa ca e totul scris in engleza, iar cum eu nu stiu engleza e posibil sa imi fi scapat setarea pe care trebuia sa intru ca sa il fac). Cred ca acele aplicatii erau singurele aplicatii instalate, restul cred ca erau preinstalate. In afara de cele mentionate am mai instalat gmail dar el nu a disparut si pot intra pe el, cred ca si jocuri play l-am instalat da nu sunt sigur daca l-am instalat sau era preinstalat (oricum nu a disparut si pot intra pe el, am incercat si din jocuri play sa intru pe aplicatiile lipsa dar nu merge). Mentionez ca telefonul nu este nou, a fost al fratelui meu si cred ca are un an jumate 2 si nu stiu daca atunci cand mi l-a dat toate aplicatiile de pe el erau preinstalate sau pe unele le-a instalat el.
Cine ma poate ajuta ii multumesc de o mie de ori.
Multumesc celor care au avut rabdare sa citeasca tot si scuze daca v-am plictisit.

Răspuns Câştigător
| kraks a răspuns:

Salut!

Din intrebarea ta inteleg ca ai activat modul de siguranta, Safe mode. Acolo iti apar doar anumite aplicatii, nu toate. Trebuie sa iesi din el ca sa poti sa accesezi ce doresti.
Aici ai pasii pentru activarea si dezactivarea safe mode. https://www.htc.com/......-mode.html

In principiu aici spune ca trebuie sa dai restart la telefon si atat.

Succes!

| teo530 explică (pentru kraks):

Salut kraks. Ms de ajutor dar tocmai am fost la un service cu el si mi l-a facut exact asa ca in linkul tau. Nu m-am gandit sa mai verific o data intrebarea dar important e ca acum nu mai e in safe mode si imi merg aplicatiile. Cel putin stiu ce sa-i fac daca mai face asa.

5 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Jocurile instalate de tine le gasesti in jocuri, trebuie sa ai undeva jocuri si acolo sunt toate

| teo530 explică (pentru marinaru777):

Dar nu stiu cu sa gasesc locul ala.

| marinaru777 a răspuns:

Pai ai pictograme cu Internet, Magazin play, Calculator, Jocuri, Settings etc trebuie sa verifici toate pictogramele, sa spui ce model de tel ai poate gasim pe net si te ajutam

| teo530 explică (pentru marinaru777):

Am cautat in toate si nu am gasit. am un HTC 650 desire.