| DarrelL1999 a întrebat:

Primesc un telefon de la mama din strainatate (Spania) a avut un telefon gen in rate, s-a stricat si a primit altul in schimb. Plateste cam 3euro/luna si mi l a trimis mie. Eu am gasit cumparator pentru ca vreau sa-l vand. Acum...telefonul este codat pe ceva anume gen codat pe Spania sau codat pe orice altceva. Nu este la abonament, l-a cumparat de la Orange din cate stiu, dar inc-odata, nu la abonament. Si vreau sa stiu daca pot baga in el cartela de la noi, Vodafone sau orice, si alte chestii... Ty

3 răspunsuri:
| MarioDraghi a răspuns:

Pai daca ai spus ca ti l-a trimis de ce nu bagi o cartela, sa vezi primeste semnal.

| DarrelL1999 explică (pentru MarioDraghi):

Am zis ca primesc, n a ajuns inca.

| DarrelL1999 explică:

Am uitat sa pun ''?'' La intrebarea ''Telefonul este codat pe ceva anume gen codat pe Spania sau codat pe orice altceva''? Daca stiti sa mi spuneti si mie, mersi.