| BIoodyMary a întrebat:

Salut, stie cineva cam cu cat va scadea pretul la Samsung s4 cam pana la sfarsitul verii.
Acum parca e 1600 lei

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cu ce l ai contrazis? el a zis ca porneste de la 1600 si tu ai zis ca ajunge la maxim 1800.

PS1: De unde stii tu ca vor scadea preturile? Ai informatii din interior?

PS2: Matematica de baza, daca acum e 1800 ron si scade cu 30% ajunge pe la 1250 ron nicidecum la 1500. E matematica de clasa a IVa.

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu apare un model nou probabil ca preturile vor ramane aceleasi

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Perminte-mi sa te contrazic, un Samsung Galaxy S4 nou este acum pana in maxim 1800 lei, si in vara aceasta va scadea cu vreo 30% adica va ajunge la 1500 lei.

| hp8510p a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Sunt si la 1500 de lei...

| kar1GaNNN a răspuns (pentru hp8510p):

Poate ca gasesti si la 1500 lei pe tocmai, mercador sau okazii.ro laughing ca in magazinele astea nu o sa gasesti tu Samsung Galaxy S4 cu 15 milioane, majoritatea sunt la 17 milioane.

| hp8510p a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Uite ca gasesti la magazinele "destepte"care nu platest TVA-ul din Romania...le aduc din Franta sau Germania cu pretul lor real si la vanzare mai pun ei cativa lei acolo sa fie pe profit.Cand pretul unui S3 la magazinele normale era 1200 de lei eu l-am luat cu 1050, sora mea si-a luat Note 3 cu 1800 de lei(in magazin costa cam 2400) si in plus au garantie de la Samsung Romania deci cand se strica te duci cu el la Samsung Romania nu la service-ul magazinului de unde l-ai luatwinking

| kar1GaNNN a răspuns (pentru suntserios):

Am vazut foarte multi despre S4, pe facebook, in ziare si in reviste, se va ieftinii in luna iunie ajungand la suma de 1500 lei happy, documenteaza-te si tu putin si o sa ma intelegi. Bafta!

| LTAA a răspuns (pentru kar1GaNNN):

La Black Friday o sa fie si mai ieftin.

| suntserios a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Si cu ce l ai contrazis? el a zis ca porneste de la 1600 si tu ai zis ca ajunge la maxim 1800.

PS1: De unde stii tu ca vor scadea preturile? Ai informatii din interior?

PS2: Matematica de baza, daca acum e 1800 ron si scade cu 30% ajunge pe la 1250 ron nicidecum la 1500. E matematica de clasa a IVa.

| TOOL a răspuns:

O sa ajunga cam la 1200 -1300 iar s3 la 800-900.

| SAMM0603 a răspuns:

Poti gasi si mai ieftin si mai scump, depinde unde cauti. Din cate am inteles la Altex e mai ieftin, in jur de 1500-1600 lei, dar nu online, la magazin. Cat despre scaderea pretului, acesta va scadea abia dupa ce apare alt model.

| LTAA a răspuns (pentru SAMM0603):

A scazut deja, la aparitia Galaxy S5.

| SAMM0603 a răspuns (pentru LTAA):

Stiu.

| ovdiuc a răspuns:

Preturile vor scadea atunci can apare iphone 6 in toamna si te poti astepta de la Samsung galaxy s4 sa ajunga la 15

| BIoodyMary explică:

Va scadea mult, s3 de la 2300 parca e acum 1000 lei

| BIoodyMary explică:

Mersi mult de ajutor