| CipiA a întrebat:

Salut, Stie cineva daca telefonul Nokia 5 dual sim este compatibil cu incarcarea wireless? si daca da cu ce model de incarcator?

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Este și dual sim și single sim:

(Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by))

incarcare : microUSB 2.0, USB On-The-Go

| MarianWLF a răspuns:

Nokia laughing

| ziftode a răspuns:

Nu exista Nokia 5 dual sim
https://www.gsmarena.com/res.php3?sSearch=Nokia+5+dual+sim
iar nici unul dintre telefoanele alea nu are incarcare wireless
nu exista doua tipuri de incarcatoare wireless, toate sunt compatibile intre ele, doar ca curand o sa apara fast wireless charging (acum un telefon incarcat de la un incarcator 750miliamperi, se incarca in 2h30, pe wireless cu un incarcator de 2amperi se incarca in 5-6h)

| gelu1970 a răspuns (pentru ziftode):

Poate nu există in România.
Nokia 5 dual sim e de serie.

| ziftode a răspuns (pentru gelu1970):

Poate nu exista deloc, gsmarena nu e rrominica
e UNIVERSAL, inclusiv China si alte cioace!
sau poate ai scris gresit modelul telefonului
te rog, du-te in settings la about phone si vezi ce model ai exact!

| darrio2007 a răspuns (pentru ziftode):

Gresesc eu sau la telefonul asta se refera?

https://www.emag.ro/......DCMKKDBBM/

| gelu1970 a răspuns (pentru ziftode):

Eu nu dețin un terminal Nokia.
Însă modelul Nokia 5 e dual sim.
Deci...nu scrie neadevăruri.

| CipiA explică (pentru darrio2007):

Da la asta ma refer

| darrio2007 a răspuns (pentru CipiA):

Nu cred sa aiba aceasta optiune de incarcare wirreless dar poate ma insel eu.

| sierra1 a răspuns (pentru ziftode):

Ia vezi aici dual sim:

https://www.gsmarena.com/nokia_5-8571.php

| sierra1 a răspuns (pentru gelu1970):

Geluțu, este și dual și single sim!

Deci...nu scrie neadevăruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pretul pe care il are vrei sa mai aiba si incarcare wireless? Pe bune? Un telefon de buget de 600 lei cu incarcare wireless.

| CipiA explică:

Si generatia lumia are asa ceva, asta a fost acum 5 ani, deci... plus ca Samsung in acelasi buget ofera asta...