| maphiotul a întrebat:

Salut.
Stiti cum pot copia muzica dintr-un telefon Samsung pe un stick usb prin adaptor?
Mersi

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai pe telefon vreo aplicație gen file-manager (de ex cea de mai jos)

https://play.google.com/......ps/details

dacă nu, o instalezi și folosești copy-paste pe stick-ul tău otg. Clasic!

| maphiotul explică (pentru sierra1):

Am files by google
Da nu reusesc sa copiez nimic
Si de unde stiu daca stiku meu e otg sau nu? otg e doar pentru viteza? sau doar pe stick otg pot copia?

| maphiotul explică (pentru sierra1):

Am reusit sa copiez cu promgramu care mi l-ai recomandat tu!
Doar ca nu stiu daca e otg stickul si la ce foloseste otg

| maphiotul explică (pentru sierra1):

Mersii,mi-ai fost de mare ajutor

| sierra1 a răspuns (pentru maphiotul):

Baftă!

7 răspunsuri:
| LifeLust a răspuns:

Telefonul e OTG daca a mers doar cu un cablu transferul. Practic el devine gazda USB-ului.

https://www.makeuseof.com/tag/what-is-usb-otg-5-cool-ways-use-android/

| maphiotul explică (pentru LifeLust):

Da,a mers
Dar nu cu cablu
Printr-un adaptor mic de la type C a telefonului in usb

| LifeLust a răspuns:

Da, am vrut sa zic adaptor.