| Vlad89NN a întrebat:

Salut, stiti daca un numar "normal" de forma 076XXXXXXX sau 074XXXXXXX de la Orange/Vodafone sau cosmote poate fi cu suprataxa?!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aceste numere NU sunt cu suprataxă.

Toate cele bune.

| valentingb a răspuns:

Nu,nu se poate. Dar daca inainte de apel auzi un ton : La- Fa -La (daca stii notele muzicale) acel numar e de fapt in alta retea, in urma portarii, a pastrat numarul. Si atunci sigur, esti taxat pentru acea retea.

| t3leG a răspuns:

Nu,aceste retele nu au suprataxa.numai ce vezi pe la tv(teleshoping etc) si, acestea au alte prefixe si retele.

Răspuns utilizator avertizat