| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Salut! Telefonul meu, iph 12 Pro Max, nu se mai incarca cu cablu USB- C din cauza mufei si trebuia reparat, asa ca de ceva timp l am incarcat cu incarcatror wireless MagSafe Apple. Toate bune pana acum cateva luni cand a inceput sa nu se mai incarce.Adica are momente cand se incarca si alteori cand nu se incarca deloc si, dupa ceva timp, il conectez iar la priza si merge. Oare e de la baterie? Sau poate ca acel cap de incarcator sa nu mai dea randament? capul incarcatorului e hama si, din cauza prizei(cel mai probabil), are niste fisuri si sunt negre capetele de se baga in priza.Nu stiu de la ce sa fie. Voi ce parere aveti? Ati patit? de reparat o sa l duc, dar nu stiu daca sa schimb capatul de incarcator...desi nu cred ca e de la el

3 răspunsuri:
| Xox0 a răspuns:

Du-l la un service autorizat

| Anonimboy111 a răspuns:

Poate ai mizerie in mufa telefonului si mie mi s-a intamplat, sau e de la incarcator l ai strambat

| IoanaMaria321 a răspuns:

Poate că ai o mufă mizerabilă și trebuie curățată cu o scobitoare, dar cu mare atenție. Nu uita să-ți iei un încărcător original, deoarece încărcătoarele fake pot dăunătoare pentru bateria telefonului