| Eusebiu15 a întrebat:

telefonul Sony xperia U are nevoie de formatarea bateriei? posesorii. daca pot sa-mi spuna durata bateriei lor si daca au formatat-o sau nu. (multumesc anticipat + funda )

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Bateriile Li-Ion nu mai au nevoie de formateare. Doar cele pe nichel aveai asa numita memorie.

Bateria te va tine in functie de cat il folosesti si de ce tii activ (3G,Wi-Fi,servicii de localizare etc).

| Eusebiu15 explică (pentru ITMania):

Multumesc mult pentru raspuns! dar daca am formatat-o? e ceva rau? adica am lasat-o sa se descarce dupa la incarcat 12 ore si am facut asta de 3 ori.

| Eusebiu15 explică (pentru ITMania):

Multumesc de raspuns! dar daca am formatat-o e ceva rau?

| ITMania a răspuns (pentru Eusebiu15):

Nu are nimic, stai linistit.

| Eusebiu15 explică (pentru ITMania):

Cam cat ar fi indicat sa il las la incarcat? pana imi apare 100%?

| ITMania a răspuns (pentru Eusebiu15):

Da,oricum dupa il tii degeaba in priza.