| xGamerZ212 a întrebat:

Salut TPU,aceeasi problema care am avut o cu mai multe Samsung uri, ruterul meu tp link nu corespunde cum trebuie cu j5 ul meu 2017, ba am viteza mica de descarcare,ba daca dezactivez reconectarea automata la retea raman fara semnal wifi, repet numai la Samsung si ruterul meu. Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai internet slab, iar fara reconectare automata ramane ca la fiecare intrerupere sa pornesti net-ul din nou, manual.
Pentru a avea internet bun, muta-te la o firma mai serioasa.

| xGamerZ212 explică (pentru Bula):

Ce i drept e posibil sa ai dreptate, e cam aiurea internetul, si daca tot se reconecteaza si se reconecteaza asa nu i afecteaza antena wifi? (A telefonului) sau altceva?