| Fbķ_Mãdãlïň_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema am laptop si folosesc internetul prin wifi, imi da o eroare de proxy server si uneori de la DNS, dar faza e ca uneori merge si uneori nu. Si cand merge viteza e mica si nu e de la modem sau de la retea...

Răspuns Câştigător
| Rommeo a răspuns:

Descarca acest program http://www.softpedia.com/......mper.shtml si alege Google public DNS sau Open DNS. si apesi butonul aplica.

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Schimba-ti routerul wifi!

| Rommeo a răspuns:

Schimba DNS-ul.

| Rommeo a răspuns:

Mersi, si ma bucur ca te-am putut ajuta.

| Fbķ_Mãdãlïň_1997 explică:

Nu e de la router ca pe telefon merge wifi

| Fbķ_Mãdãlïň_1997 explică:

Pai nu stiu ce DNS e bun ca am incercat multe...

| Rommeo a răspuns (pentru Fbķ_Mãdãlïň_1997):

Descarca acest program http://www.softpedia.com/......mper.shtml si alege Google public DNS sau Open DNS. si apesi butonul aplica.

| Dddrraaggooss a răspuns:

Exista 1-2 probleme sau.
1.trebuie sa te asiguri daca mai mulți de 2-3 conectati
2.dai pe proxy-manual apoi scrie numerele care nu se vad foarte clar apoi stinge laptopul timp de 2-3 min si aprindelstel