| Popa_Ilie_1992 a întrebat:

Acum 4 luni mi-a cazut telefonul din mana si s-a spart destul de urat, in parea de sus, langa camera din fata au cazut unele bucatele mici din ecran, fara ca display-ul sa aiba de suferit, si telefonul a functionat perfect pana azi. Azi s-a facut peste jumatate din ecran verde deschis, vizibilitatea fiind foarte redusa. cand incercam sa intru intr-o aplicatie se facea ecranul negru. L-am resetat, si tot la fel, nici nu am apucat sa completez toate chestiile alea de inceput... Esti display-ul, sau s-a stricat altceva la el? Are rost sa incerc cu garantia, avand in vedere felul cum e de atunci? Din senin mi s-a intamplat...

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Poate a fost tinut la caldura si avand in vedere si ecranul deteriorat destul de rau a dus la ce ai patit.Nu are rost sa-l duci in garantie, este vina ta si ei nu te vor ajuta cu nmk.Asta daca nu cumva ai norocul extraordinar sa fii posesor de smartphone Huawei si sa ai si garantie VIP, in acest caz du-l in garantei, dar ma indoiesc ca ai norocul asta

| Bogdan70001 a răspuns:

Probabil a fost tinut la caldura si avand in vedere di ecranul deteriorat destul de rau a dus la ce ai patit tu.Nu are rost sa-l duciin garantie, deoarece iti vor spune ca este vina ta si nu ai facut nmk.Asta daca nu cumva ai NOROCUL EXTRAORDINAR sa fie vorba despre un HUawei cu garantie VIP, dar ma indoiesc ca ai norocul asta deci...