| Alexuss_Alexandru_1997 a întrebat:

acum cateva zile am vrut sa imi pun pe telefonul meu Samsung galaxy y android 4.0.6 ice cream ..totul a mers bine pana cand trebuia sa-l rebootez..nu se mai deschide telefonul ramane pe Samsung galaxy y young gt-s5369 ( prima parte cand se deschide telu) si ramane exact asa! cum pot sa imi pun din nou android 2.3.6 cum era initial sau alta metoda sa-l deschid multumesc! FUNDA

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Ce va manca sa va bagati mainile. :))
Uite aici nu mai scriu inca odata acelasi lucru
http://www.tpu.ro/......r-nu-mi-a/

Bafta si nu iti mai baga mainile. :P

| Alexuss_Alexandru_1997 explică (pentru CrazyRat):

Nu merge likul de download!

| CrazyRat a răspuns (pentru Alexuss_Alexandru_1997):

Ok stai ca o rezolv in 10-15 min cel mult. (Trebuie sa recaut fisierele si iti dau link de download)

| alyn171 a răspuns (pentru CrazyRat):

Salut. poti sa imi dai si mie un link cu fisierele. am aceeasi problema la acelasi telefon

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU mai ai ce să-i faci DECÂT să-l duci la un Service şi dacă ai NOROC să reuşească să-l resofteze!

NU mai încerca tot felul de custom-ROM, telefonul este SLAB şi NU va "duce" un Android superior.

Toate cele bune.

| CrazyRat a răspuns (pentru bursuc001):

Aici te contrazic imi pare rau, poti sa il faci si acasa. (ceea ce i-am scris pe acolo il ajuta sa revina la normal nu ii custom sau alte tampeni ce gasesti pe net)
La chestia cu custom is de acord cu tine. De aceea i-am spus si lui si la @Stefan_Marian_1998 sa nu isi mai bage mainile.
O seara frumoasa iti urez in continuare. happy

| Alexuutssa a răspuns (pentru CrazyRat):

Sa-l fac acasa ce trebuie sa fac?sad mi s-a intamplat azi sad nu i-am facut absolut nimic. La 6 dimineata merge...iar la 8sad nu se mai deschideahappy help

| vlady1994 a răspuns:

S-a dus softul(adica s-a sters flash-ul de android) mi s-a intamplat si mie. eu l-am dus in garantie si a stat cam 3 luni dar eu sunt in Italia si romani nostri sunt mai rapizi. in orice caz iti recomand un service specializat in asa ceva daca nu mai ai garantie pe el.