| Supremejordannike2004 a întrebat:

Am 2 cabluri de pe Aliexpress. Unul de 2.4A si unul de 3A. De ce cablul de 2.4A încărca rapid si cel de 3A încărca lent?

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca probabil ala de 2.4A e pe bune de 2.4 iar ala de 3 e un jeg. Da-ne link sa vedem exact despre ce discutam, sau macar zi cit ai dat pe fiecare...

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cel de 2A a fost 2€ iar cel de 3A a fost 3€

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

#Aliexpress RON 3.91 9%OFF | OLAF USB C Cable 1M 2M 3M Fast Charging Type-C USB 3.0 Data Cord cable For Samsung S9 Redmi Note 7 Mobile Phone Charger Cables
https://a.aliexpress.com/_s6zXzu asta ii ala de 2.4A
Si asta ii de 3A #Aliexpress RON 3.52 45%OFF | TOPK AN42 3A Quick Charge 3.0 USB Type C Cable for Xiaom Redmi Note 7 Fast Charging Type-C Cable for Samsung S9 S10 Plus USB C
https://a.aliexpress.com/_srk2g6

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si le folosesc cu chargerul asta #Aliexpress RON 8.04 45%OFF | 3A Quick Charge 3.0 USB Charger EU Wall Mobile Phone Charger Adapter for iPhone X MAX 7 8 QC3.0 Fast Charging for Samsung Xiaomi
https://a.aliexpress.com/_s5VqSe

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia si pune si tu un soft de monitorizare a incarcarii - merge si cu AnTuTu si vezi daca iti incarca cu 18 W, ma indoiesc. La astea low-cost e cam pe ghici. Ma faci sa incarc din nou telefonul cu cablul si incarcatorul originale sa vad daca nu cumva cu alea merge mai repede, ca si eu folosesc niste dubiosenii de pe Ali de obicei...winking

| Zuzumilk26 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Tu ce telefon ai?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Unicul si confundabilul Xiaomi Mi A1. Multi il confunda cu iPhone 6 ca de obicei folosesc o carcasa care nu lasa sa i se vada spatele prea bine. Nah, copchiii mai mult, ca daca ai habar stii ca aifonu' 6 nu are doua camere in spate. happy

| Zuzumilk26 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Si se incarca repede?

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am instalat aplicația ampere

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Nu! Deloc! Depinde ce intelegi prin repede. Vreo 100 de minute de la 1% la 100%.