| Tibbi a întrebat:

Am abonament la cosmote si nu am nicio optiune cu internet inclus, dar am setarile facute si mai intru din cand in cand pe net de pe telefon. Cu cat ma taxeaza pe MB? funda, mersi.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce model de telefon ai...

Dacă telefonul tău are wi-fi, atunci POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.

Astfel NU vei plăti trafic de net.

Toate cele bune.

| lpavel a răspuns:

0,02E pe Mb

| Tibbi explică (pentru lpavel):

Am reusit sa aflu singur pana la urma cu ajutorul unui calcul matematic. Taxeaza cu 0. 174E/MB!