| DenimM a întrebat:

Salut TPU
Am cumparat de BlackFriday un Acer Liquid Z5. Cand apas pe buton sa-l deschid nu apare nimic, e tot inchis. Cumva nu o avea baterie? Nu am imcercat sa-l bag la incarcat pentru ca acest tel vreau sa-l fac cadou si nu vreau sa mai desfac alea prin el.
funda

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probabil că bateria este descărcată şi din acel motiv NU porneşte telefonul!
Îl pui la încărcat timp de 2 ore ( NU mai mult deoarece la telefoanele noi NU se formatează bateria ), apoi încerci să-l deschizi happy

Toate cele bune.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
Poate sa nu mai aibe baterie, deci, sfatul meu e sa il bagi la incarcat sa vezi daca porneste sau se aprinde vreun led, daca nu, du-l la garantie poate are vreo defectiune.
Deci, mai bine il bagi la incarcat decat sa te trezesti dupa aceea ca el nu merge.

| MskDesign a răspuns:

Trebuie sa il probezi.Nu cred ca ai vrea sa faci cadou un telefon care nu functioneaza.

| RaduTN a răspuns:

Baga-l la incarcat, lasa telefonul 12 ore la incarcat apoi ii poti da telefonul acelei persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il desfaci si daca functioneaza ii asezi accesoriile cum au fost, doar se vede ca este nou. Este normal sa ii faci proba mai intai ca sa te asiguri ca e totul in regula.