| slayshock1 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.As vrea sa imi achizitionez un telefon Samsung Galaxy pocket de pe okazii deoarece de pe Vodafone sau cosmote la liber sunt foarte scumpe.Cum ziceti sa fac, sa imi iau unul sigilat cu 3 milioane care nu se poate returna si nu am nici garantie de livrare sau unul cu 4 milioane tot asa,sigilat care garantie de livrare, timp de returnare 3 zile, garantie. Vreau sa mentionez ca amandoi vanzatori au cam aceleasi calificative pozitive (in jur de 200)Va rog sa imi dati un sfat,care sa il iau, daca il iau pe cel cu 3 mil. risc sa iau teapa? Va rog sa imi dati un sfat cat mai urgent.Dau FUNDA+VOT.Multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Prin intermediul site-ului Okazii.ro se pot cumpara produse in siguranta. Okazii.ro protejeaza cumparatorii prin intermediul serviciului Garantia de Livrare. Principalul avantaj al acestui serviciu este protectia sporita a cumparatorului prin garantarea primirii produsului descris pe site. In caz contrar, utilizatorul poate solicita returnarea articolului în termen de 3 zile lucratoare de la primirea acestuia. In aceasta perioada contravaloarea produselor achizitionate prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata intr-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro. Daca in acest interval cumparatorul nu reclama conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului. Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzatorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.

Un utilizator mai poate alege si primirea articolului cumparat prin Predare personala sau la punctul de livrare Okazii.ro din cadrul Magazinului Domo aflat in incinta Baneasa Shopping City, Bucuresti. Astfel se asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit si tranzactia se incheie numai daca articolul corespunde calitatii si caracteristicilor pe care vanzatorul le-a furnizat in anunt.

O zi placuta,
Okazii.ro

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cel cu 4 milioane si cu garantie

| Bondarel99 a răspuns:

Pe okazii e cam periculos, nu stii niciodata ce poate sa-ti trimita si cand iei teapa.Eu mi-am luat telefonul de pe emag.ro,e cel mai serios site de genul asta s au preturi foarte mici, in plus livrarea e gratis prin curier deci nu ai nicio problema.

| ZyReXe a răspuns:

Ce *** faci cu un milion bag pl intr-un milion omfg cumpara de pe okazii asa am luat si eu si m-am trezit cu o cutie goala si nu era vorba de 1 milion, chiar de 3, 8 mil pierduti
Luati de pe site-uri calificate nu tampenii de okazii